pracuj.pl
  • facebook
  • pracuj.pl

Kobiety w Conbelts -de

Wbrew statystykom

         Firma Conbelts Group jest miejscem niestandardowym i prawdopodobnie wprawiającym w głębokie zdumienie osoby, które poznają bliżej jej kulturę organizacyjną. Całej grupie lideruje mężczyzna- Prezes Bogdan Fiszer, ale w zarządach wszystkich spółek kobiety stanowią już 73 % (8 kobiet), na stanowiskach dyrektorskich 64 % ,a kierowniczych 40 %. Fakt ten może zaskakiwać dlatego, że Conbelts jest firmą produkcyjno- usługową ściśle związaną z przemysłem, zwłaszcza górniczym, który do tej pory kojarzy się jako środowisko hermetyczne preferujące mężczyzn. Według statystyk podanych w artykule „Jak pozbyć się uprzedzeń, które utrudniają karierę menedżerkom” opublikowanym w lutym 2014 roku w magazynie Harvard Business Review Polska, w polskich firmach kobiety stanowią 27 % wszystkich stanowisk kierowniczych. Conbelts jest jawnym zaprzeczeniem tego trendu.

W Conbelts kobiety są wysoko cenione- ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie, kreatywne podejście do wielu tematów, determinację, a jednocześnie nastawienie na współpracę wewnątrz zakładu, a nie na ostrą rywalizację. Paniom pracującym w Conbelts na stanowiskach kierowniczych nie brakuje także umiejętności przywódczych i budowania silnych, pozytywnie zmotywowanych zespołów w obrębie poszczególnych działów.

 

W zakładce „KOBIETY CONBELTS” będziemy przytaczać kolejne sylwetki Pań, które wspólnie z Panami pracują na sukces całej organizacji.

 

Agnieszka Fiszer

HR Manager

Conbelts Group

 

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ARTYKUŁEM NT. KONGRESU KOBIET KTÓRY ODBYŁ SIĘ W CZERWCU 2013r.